03-5751257

מתעניינים בייעוץ לגבי משמורת משותפת, מזונות, חלוקת הרכוש, הסכמי ממון או ירושה?

השאירו את הפרטים הבאים וניצור אתכם קשר בהקדם

דמי שימוש ראויים

מאת: עורך דין מומחה לגירושין טלי אויזרוביץ

מה קורה כאשר אחד מבני הזוג מחזיק לאורך זמן בדירת המגורים של בני הזוג, ואילו בן הזוג השני עזב את הדירה. בהתאם ל סעיף 33 לחוק המקרקעין: "שותף שהשתמש במקרקעין משותפים חייב ליתר השותפים, לפי חלקיהם במקרקעין, שכר ראוי בעד השימוש".

לכאורה, בן הזוג שנותר בבית ומשתמש בו, צריך לשלם לבן הזוג השני מחצית משכר הדירה. אולם, כאשר מדובר בבני זוג הנשואים זה לזו או חיים כידועים בציבור, חיוב זה יחול בדרך כלל על הבעל המחזיק בדירה, אך לא על האשה, מאחר וגבר חייב במדור אשתו כחלק ממזונותיה ואילו אשה אינה חייבת במדור של בעלה ואין לה חובה לספק לו קורת גג או מזונות.

לכן, אם אישה עוזבת את הבית והבעל נשאר לגור בבית סיכוייה של האישה לקבל דמי שימוש בשווי של מחצית מדמי שכירות – טובים ביותר. בעבר היו בתי המשפט דנים בשאלה האם עזיבתה של האישה מוצדקת. כיום, לאור חוקי היסוד וההגנה על כבוד האדם שאלת ה"אשם" אינה רלוונטית.

 

מאמרים נוספים

מתעניינים בייעוץ לגבי משמורת משותפת, מזונות, חלוקת הרכוש, הסכמי ממון או ירושה?

השאירו את הפרטים הבאים וניצור אתכם קשר בהקדם

מאמרים נוספים בנושא

קידום אתרים לאוס קידום אתרים
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out LoudPress Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out LoudPress Enter to Stop Reading Page Content Out LoudScreen Reader Support