03-5751257

מתעניינים בייעוץ לגבי משמורת משותפת, מזונות, חלוקת הרכוש, הסכמי ממון או ירושה?

השאירו את הפרטים הבאים וניצור אתכם קשר בהקדם

סוגי הסכמי ממון

הסכם ממון הנעשה לפני הנישואין המסדיר את היחסים הרכושיים שלכם ובן הזוג שלכם, הקובע שיתוף או הפרדה רכושית לגבי סוגי נכסים שונים. הסכם ממון כזה ניתן לאשר אצל נוטריון או רשם נישואין וכמו כן ניתן לאשרו בבית המשפט לענייני משפחה.

הסכם ממון לאחר נישואין

להבדיל מהסכם הנעשה לפני הנישואין, הסכם ממון שלאחר הנישואין, יש לאשר רק בבית המשפט או בית הדין הרבני ולא אצל נוטריון. בהסכם זה מסדירים את השיתוף וההפרדה ברכוש לגבי סוגי נכסים שונים.

הסכם לחיים משותפים

אם אתם ידועים בציבור שאין בכוונתכם להינשא, הסכם לחיים משותפים יגן על הרכוש שכל אחד מכם הביא לחיים בצוותא. בהסכם מסדירים את אופן החיים המשותפים וכן את דרך הפירוד, חלוקת רכוש המשותף ותשלום מזונות, למקרה שהחיים יחד לא יעלו יפה.

אישור הסכם ממון

להסכמים כאלו, אין כל תוקף אלא אם כן הם מאושרים בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני באופן ובצורה הקבועים בחוק יחסי ממון בין בני זוג. אולם, לאחרונה, ישנה מגמה בפסיקה של ריכוך דרישות המסויימות והכתב הן במישור החוזי והן במישור דיני המעמד האישי, ולחוזה חתום, אף שלא אושר כדין, עשוי להיות תוקף מלא.

ביום 1.11.04, קבע בית המשפט המחוזי בירושלים (בר"ע 221/04) כי הסכם ממון שנערך לפני הנישואין, ואושר על ידי הרב המחתן, ולא על ידי רושם נישואין כאמור בחוק יחסי ממון, הינו בעל תוקף מלא.

 

אנשים, שהתעניינו במאמר זה, התעניינו גם ב:

מתעניינים בייעוץ לגבי משמורת משותפת, מזונות, חלוקת הרכוש, הסכמי ממון או ירושה?

השאירו את הפרטים הבאים וניצור אתכם קשר בהקדם

מאמרים נוספים בנושא

קידום אתרים לאוס קידום אתרים
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support