מתעניינים בייעוץ לגבי משמורת משותפת, מזונות, חלוקת הרכוש, הסכמי ממון או ירושה?

השאירו את הפרטים הבאים וניצור אתכם קשר בהקדם

שאלה בנוגע לדמי מזונות קטין

שאלה:

בעלי ואני החלטנו להתגרש ויש לנו ילד בן 6 שמתחיל השנה ללמוד בבית הספר. זמני השהות אינם שווים והילד נמצא אצלי במרבית ימי החודש. מה גובה המזונות שאקבל ? האם יש סכום מינימום שעליו לשלם? אילו עוד הוצאות יש לקחת בחשבון?

תשובה:

הסכום המינמלי למזונות לילד עומד על 1500 ש"ח לא כולל מדור. זה הרף התחתון של מזונות קטינים ומדובר בצרכים בסיסיים שאין צורך להוכיחם.

לסכום זה יש להוסיף את המדור. המדור הוא כל הוצאות הבית, כגון ארנונה, חשמל, כבלים, טלפון, ועד בית ועוד, או שכירות ומשכנתא. האב מחוייב לשלם לילד אחד30% מהוצאות המדור.

בנוסף לסכומים אלו ההורים נושאים בהתאם ליחס ההכנסות שלהם בהוצאות חינוך, אגרות, ספרים וכן מחצית גן וצהרון, אם יש. אימהות חד הוריות מקבלות גימלה חד פעמית מהביטוח הלאומי לצורך סל חינוך-ספרים ואגרות ואת הסכום זה מקזזים כמובן טרם חלוקת הסכום בין ההורים.

חשוב לציין שככל שהאב בעל יכולת כלכלית גבוהה והכנסתו ורכושו רבים יותר כך יעלה סכום המזונות  והכל תוך בחינת צרכי הילד. למשל: אם האב משתכר 30,000 ש"ח נטו לחודש, הוא יחוייב בסכום הרבה יותר גבוה מהמינימום המוזכר.

יצויין כי גם אב שלא עובד כלל ולא הוכיח נסיבות אובייקטיביות המונעות ממנו לעבוד לא יוכל לפטור עצמו מחובת פירנוס ילדיו בסכום המינימלי.

הפסיקה קבעה כי על האב להתאמץ עד קצה גבול יכולתו ואף להשכיר עצמו כפועל פשוט כדי שיוכל להזין את ילדיו.

צרו קשר עם משרדנו לייעוץ מקצועי בענייני משפחה וגירושין.

 

אנשים, שהתעניינו במאמר זה, התעניינו גם ב:

מתעניינים בייעוץ לגבי משמורת משותפת, מזונות, חלוקת הרכוש, הסכמי ממון או ירושה?

השאירו את הפרטים הבאים וניצור אתכם קשר בהקדם

מאמרים נוספים בנושא

קידום אתרים לאוס קידום אתרים
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out LoudPress Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out LoudPress Enter to Stop Reading Page Content Out LoudScreen Reader Support