03-5751257

מתעניינים בייעוץ לגבי משמורת משותפת, מזונות, חלוקת הרכוש, הסכמי ממון או ירושה?

השאירו את הפרטים הבאים וניצור אתכם קשר בהקדם

דמי מזונות

שאלה:

בעלי ואני החלטנו להתגרש ויש לנו ילד בן 6 שמתחיל השנה ללמוד בבית הספר. מה גובה המזונות שאקבל מבעלי? האם יש סכום מינימום שעליו לשלם? אילו עוד הוצאות יש לקחת בחשבון?

תשובה:

בעת גירושין, הסכום המינמלי למזונות לילד עומד על 1250 ש"ח. זה הרף התחתון של מזונות קטינים ומדובר בצרכים בסיסיים שאין צורך להוכיחם.

לסכום זה, יש להוסיף את המדור. המדור הוא כל הוצאות הבית, כגון ארנונה, חשמל, כבלים, טלפון, ועד בית ועוד, או שכירות ומשכנתא. האב מחוייב לשלם לילד אחד30% מהוצאות המדור, או 40% לשני ילדים.

בנוסף, לסכומים אלו, האב משתתף גם במחצית הוצאות חינוך, אגרות, ספרים וכן מחצית גן וצהרון, אם יש. אימהות חד הוריות מקבלות גימלה חד פעמית מהביטוח הלאומי לצורך סל חינוך-ספרים ואגרות ואת הסכום זה מקזזים כמובן, מחלקו של האב בהוצאות החינוך.

חשוב לציין שככל שהאב בעל יכולת כלכלית, והכנסתו ורכושו רבים יותר כך יעלה סכום המזונות המינימלי, והכל תוך בחינת צרכי הילד. למשל: אם האב משתכר 10,000 ש"ח נטו לחודש, הוא יחוייב בסכום גבוה מהמינימום המוזכר.

יצויין כי גם אב שלא עובד כלל, ולא הוכיח נסיבות אובייקטיביות המונעות ממנו לעבוד, לא יוכל לפטור עצמו מחובת פירנוס ילדיו, בסכום המינימלי.

הפסיקה קבעה כי על האב להתאמץ עד קצה גבול יכולתו ואף להשכיר עצמו כפועל פשוט כדי שיוכל להזין את ילדיו. האב חייב לעבוד במשרה מלאה כדי שיוכל למלא את חובתו לתשלום מזונות ילדים.

 

צרו קשר עם משרדנו לייעוץ מקצועי בענייני משפחה וגירושין.

 

אנשים, שהתעניינו במאמר זה, התעניינו גם ב:

מתעניינים בייעוץ לגבי משמורת משותפת, מזונות, חלוקת הרכוש, הסכמי ממון או ירושה?

השאירו את הפרטים הבאים וניצור אתכם קשר בהקדם

מאמרים נוספים בנושא

קידום אתרים לאוס קידום אתרים